Luaj online: PowerBall, Mega Millions, SuperEna Lotto, Super Lotto Plus, Euro Millions, El Gordo, Loto France

France Loto Resultat 16.07.2018

3-9-16-31-36   Bonus: 1
Joker: 4159786

Keno 17.07.2018 Midi

2-8-10-12-14-18-21-27-29-32-33-38-45-52-55-57-58-60-64-67

Joker+: 2 653 001    Multiplier: x1

Euro Millions    13.07.2018

01-04-14-21-49    2-12

Cila është më i madh jackpots llotari në botë?Për geesdriftigers gjitha tuaj çmim i parë i madh llotarie Unë jam i sigurt që shpesh pyesin veten: çfarë llotarive të ju jap më të lartë të komisionit në lidhje me një fitore të vetme çmim i parë?

Kryesore Megamillions, tombol dhe Super Lotto Plus rrugë ose ka një short i vogël, i cili befasoi të gjithë me një pagim të madh?

Një listë e kontrollorëve llotari

Në një artikull të kohëve të fundit të lajmeve në llotari www.playhugelottos.com këtij Top neni 24 Jackpot rreth botës. Lista nuk do të jetë një surprizë për të kontrollorëve të lotarisë, sepse të gjitha jackpots më të mëdha në mbarë botën në këto listings mund të gjendet.

Llotaritë amerikane është një numër në listë

E para tetë pozicione në listë janë dy të mëdha ndërshtetërore llotarive nga SHBA, dhe Powerball Online Lottery! Më të mëdha botërore pagesat e pensioneve çmim i parë fitoi ishte 390.000.000 $ në Online Lottery. Jackpots madh fituar nga një person (kartë të vetme dhe jo një sindikatë nuk) ishte një sasi e çmim i parë prej $ 340.000.000 ne Powerball.

Great Euro lotari jackpots

Çmim i parë më i madh që nuk është një çmim i parë amerikan ishte 183.500.000 € është në EuroMillions fitoi. Çmimi është ndarë mes tre mbajtësit e biletave. Në vijim janë SuperEnalotto italiane me një çmim i parë i madh i 177.700.000 €. Çmimi është ndarë për fat të keq në mes të njerëzve shtatëdhjetë.

Jackpots e tjera të mëdha llotari

Vende të tjera dhe llotaritë jackpots llotari se e madhe ka qenë Mbretëria e Bashkuar Kombëtare Lottery (42.000.000 £ Jackpot), gjermane Llotaria Kombëtare (37.600.000 €), tombol Grand 6 / 55 (çmimin e madhe e Azisë - 13.000.000 €), Brazilian Mega-Sena Lottery (R $ 145,000,000 - Jackpot më të madh të Amerikës së Jugut) dhe Australian Oz tombol (AUS $ 106,000,000 - është e ndarë nga dy njerëz).

PlayHugeLottos.com larg duke i dhënë çmime fantastike - përgjithmonëPlayHugeLottos.com ofrojnë tetë fituesit me fat mundësinë e lojërat e fatit përgjithmonë.

2 shkurt 2010, në Londër. PlayHugeLottos.com është përsëri i pari ofrues online biletë që bëri diçka të re. Lindur e lirisë dhe fuqinë e internetit, ajo ka mënyrën se si njerëzit luajnë lotari, ndryshuar përgjithmonë. Jo vetëm që ka jackpots të mëdha, por çdo vit ka çmime fantastike në ofertë - pushime luksoze me mjetet më të përshtatshme në dispozicion - PlayHugeLottos.com ofron përvojë të plotë.

Pasi kemi parasysh se çdo të mundshme të çmimeve llotari lojtar me fat do të bëjë atë u bë e qartë se çmim i parë pa dyshim çmimet më të mirë. Pra, ne 'til ju fitoni "konkurrencës së krijuar.

Ka qenë një total prej tetë çmime, çdo çmim, një hyrje në çdo barazim për këtë llotari të veçantë - për 30 vjet ose derisa lojtari goditi çmim i parë!

Për të regjistruar për këtë konkurs duhet deelteneem lojtarët një pako. Një pako përbëhet nga të shënimeve për të gjitha llotaritë ofrohen për një periudhë të caktuar (javë, muaj, gjashtë muaj apo një vit). Fituesit e këtij konkursi është shumë ekstazë në lidhje me çmimet e tyre!

Nuk është e vështirë për t'u kuptuar. Këto çmime parë kurrë më parë! Fituesi i çmimit të parë, Një Oestergaard nga Danimarka, pas një vlerë £ 11,700-00 e biletave, dhe të shohim edhe më të mirë, jackpots madhe SuperEnalotto tri herë në javë është ofruar. Ajo kurrë më të bekommered ose të regjistrimit të saj në apo jo.

PlayHugeLottos.com pastaj vendosi për të vendosur gjërat në lëvizje për të mbajtur me një tjetër promovimit emocionuese, "Festimet shkurt" ku fitimet për tërë muajit të shkurt do të dyfishohet .*

Fakte interesante rreth Lottery CAMirë se vini në botën e mrekullueshme të Lotarisë Kombëtare, aktualisht një nga llotaritë madhe në Evropë.

Me një të fitojë çmim mesatar në mes të 2 milion paund £ e £ 3.000.000 ofruar dy herë në javë, Lotaria KE është padyshim një temë e nxehtë, dhe si gjërat më të vlefshme të bisedoni, ne nuk mund të merrni mjaft e tij .

Çmimet unclaimed llotari

Një nga tragjeditë më të mëdha në botë llotari me siguri duhet të jetë dikush që ka fituar çmim i parë, por nuk e di! Kjo mund të jetë për shkak të një kartë humbur apo vjedhur, ose një injorancë e thjeshtë, ku fituesi nuk ishte në dijeni se ata nuk janë një çmim të fituar atë! Angazhimet e kanë çmime unclaimed Lottery se në më shumë se £ 426,000,000 është.

Fituesit kanë 180 ditë nga data e fitores së tyre për të kërkuar fitimet e tyre, përndryshe ajo do të jetë e humbur përgjithmonë. Aktualisht nuk ka 34.000.000 £ e wengelf unclaimed brenda kësaj periudhe dhe që nuk kanë marrë ende.

Sa ka Lottery CA larg

Mbretëria e Bashkuar Kombëtare Lottery është në biznesin e parave. Jo vetëm është kjo një mënyrë e mirë për të mbledhur fonde për organizatat bamirëse në nevojë, por natyrisht, dhe ndoshta më e rëndësishmja për lojtarët, ai bën disa njerëz të lumtur shumë, shumë të pasur. Mbretëria e Bashkuar Kombëtare lojë Lottery çmim i parë krijon fituesit 01:59 në javë dhe më shumë se një milion të vogël fituesit e nivelit të çmimeve çdo javë. Çmimet totale dhuruar deri më tani është arritur pothuajse 16600000000 £ paund.

Partner Le të pak më shumë se çmim i parë llotari

Kjo është arsyeja pse ne ende luajnë lotari! Sa e "pare të madhe", ka qenë e fituar? E pra, ne duhet së pari të ndarë në mes jackpots personit that''one fituar dhe jackpots që janë fituar disa lojtarë (dhe për këtë arsye ndahet në mes të lojtarëve).

Të fitojë më i madh deri më sot nga një person i cili fitoi ishte £ 28.000.000. Natyrisht, barazim i cili ka oorgel. Çmim i parë i madh ishte £ 42.000.000 më 6 janar, 1996. Tre mbajtësit e biletave të përbashkët çmim i parë. Ajo është gjithmonë e trishtueshme për të parë ndarjen tuaj fitim, por le të përballen me atë, një e treta e £ 42.000.000 është ende një alarm të pabesueshme para!

France Lotto    Euro Millions    El Gordo    OZ PowerBall    


OZ Lotto    Super Lotto Plus    SuperEna Lotto    


USA MegaMillions    USA PowerBall    

Language: en hu cs bg de nl ru tr ro es da pl it hr fi lt sl pt af id sv sk no ar uk el tl et lv sr be sq ca gl ht iw hi is ga ja ko mk ms mt fa sw th vi cy yi    Loto Links

Loto En Lingne

USA PowerBall ▷

USA MegaMillions ▷

SuperEna Lotto ▷

Super Lotto Plus ▷

OZ Lotto ▷

OZ PowerBall ▷

El Gordo ▷

Euro Millions ▷

France Lotto ▷

PlayEuromillions.com

Valid HTML 4.0 Transitional

Copyright © 2011 - 2017 LottoEnLingne.info  Luaj online