Играј сега онлајн: PowerBall, Mega Millions, SuperEna Lotto, Super Lotto Plus, Euro Millions, El Gordo, Loto France

France Loto Resultat 16.07.2018

3-9-16-31-36   Bonus: 1
Joker: 4159786

Keno 17.07.2018 Midi

2-8-10-12-14-18-21-27-29-32-33-38-45-52-55-57-58-60-64-67

Joker+: 2 653 001    Multiplier: x1

Euro Millions    13.07.2018

01-04-14-21-49    2-12

Која е најголемата лотарија Джакпот во светот?За сите ваши голема лотарија џекпот geesdriftigers сигурен сум дека често се запрашате: што лотарии ви даде највисок комисија во однос на еден џекпот победи?

Водечките на Megamillions, Powerball и Супер Лото Плус патот или има мал лотарија, која изненади сите со голем исплата?

Листа на лотарија контролори

Во последните вести член на лотарија www.playhugelottos.com овој член првите 24 Джакпот целиот свет. На листата нема да биде изненадување за лотарија контролори се поради тоа што сите од најголемите Джакпот целиот свет на овие огласи може да се најде.

На U. С. лотарии е број еден на листата

Во првите осум места на листата се двете главни меѓудржавни лотарии од САД, Megamillions и Powerball! Најголемиот светски производител на пензиски исплати џекпот освои е $ 390,000,000 во Megamillions. Најголемата Джакпот освои едно лице (една картичка, а не синдикатот не) беше џекпот износ од 340.000.000 $ во Powerball.

Велика евра лотарија Джакпот

Најголем џекпот што не е џекпот САД 183.500.000 € е на Euromillions победи. Во цената е меѓу три билети Сплит. Следна е Италија SuperEnalotto со голем џекпот на 177.700.000 €. Цената е за жал поделен меѓу седумдесет луѓе.

Други големи лотарија Джакпот

Други земји и лотарии лотарија Джакпот дека голем бил Обединетото Кралство Националната лотарија (£ 42.000.000 Джакпот), Германската национална лотарија (€ 37.600.000), Големиот Лото 6 / 55 (најголемата награда Азија - € 13.000.000), на Бразил мега Sena Лотарија-(R $ 145,000,000 - најголемата Джакпот Јужна Америка) и Австралија Оз Лото (AUS $ 106,000,000 - делени од две лица).

PlayHugeLottos.com подарите голема награди - засекогашPlayHugeLottos.com понуди осум среќни добитници шансите за игрите на среќа засекогаш.

2 Февруари, 2010, Лондон. PlayHugeLottos.com е повторно прва онлајн билет давателот направиле нешто ново. Роден е на слобода и моќ на интернет, тоа е начинот на кој луѓето играат игри на среќа, засекогаш ја смени. Не само што има огромен Джакпот, но секоја година таму се големи награди на понуда - луксузни празници на најзгодно алатките достапни - PlayHugeLottos.com нуди целосна искуство.

Откако ќе се смета дека е можно лотарија награда секој играч среќен ќе го направи стана јасно дека на џекпот, без сомнение најдобрите цени. Значи ние сусам да победи "конкуренцијата замислен.

Имаше вкупно осум награди, секоја награда, запис во секоја се подготви за тоа особено лотарија - за 30 години или до плеер хит на лото!

За да се регистрирате за овој натпревар deelteneem треба играчи пакет. Пакет се состои од записи за сите лотарии понудени, за одреден период (недела, месец, шест месеци или една година). Победниците на овој натпревар е многу екстатично за нивните цени!

Тоа не е тешко да се разбере. Овие цени никогаш порано види! Првата награда, А Oestergaard на Данска, по £ 11,700-00 вредност на билети, и изгледа уште подобро, SuperEnalotto огромен Джакпот три пати неделно е понудено. Таа никогаш повеќе да bekommered или нејзиниот упис во или не.

PlayHugeLottos.com одлучи да постави работите во движење за да се одржи преку уште еден возбудлив промоција, "февруари прослави", каде што добивки за целиот месец февруари ќе биде двојно .*

Интересни факти за CA ЛотаријаДобредојдовте на прекрасен свет на Националната лотарија, во моментов една од најголемите лотарии во Европа.

Со просечна џекпот победи меѓу 2.000.000 £ и £ 3.000.000 фунти понудени два пати неделно, ЕК Лотарија е дефинитивно жешка тема и како и повеќето работи во вредност од зборува, не можеме да доволно од него .

Неподигнати лотарија награди

Еден од најголемите трагедии во светот лотарија, сигурно некој кој ја доби лото, но не знам! Ова може да се должи на изгубената или украдена картичка, или едноставно незнаење, каде што победникот не беше свесен дека тие не се награда тоа! На CA има неподигнати Лотарија награди во висина од повеќе од £ 426,000,000 е.

Победниците имаат 180 дена од денот на нивната победа да тврдат дека нивните добивки, во спротивно ќе бидат загубени засекогаш. Во моментов има 34.000.000 £ на неподигнати wengelf во овој период и кои не се бара уште.

Колку на CA Лотарија далеку

Обединетото Кралство Националната лотарија е во бизнисот на пари. Не само што е добар начин да се соберат средства за сиромашните добротворни организации, но се разбира, а можеби и уште поважно за играчи, тоа го прави некои луѓе да бидат среќни многу, многу богат. Обединетото Кралство Лотарија Игра џекпот победници создаде 01:59 неделно и повеќе од еден милион помала цена ниво победниците секоја недела. Вкупно награди се дадени досега сега достигна речиси 16600000000 £ фунти.

Дозволете ни да партнер малку за џекпот лото

Ова е причината зошто ние се уште игра на лотарија! Колку од "големите пари" има добиено? Па, ние прво мора да се подели меѓу Джакпот that''one лице освои и Джакпот од страна на неколку играчи победи (а со тоа заеднички меѓу играчите).

Најголемата победа во тек со едно лице победи, беше £ 28.000.000. Се разбира, на исцртување кој oorgel. Најголемата џекпот беше 42.000.000 £ на 6 јануари, 1996. Три билети дели на џекпот. Секогаш е тажно да се види вашиот делење на профитот, но ајде да се соочиме со тоа, една третина од 42.000.000 £ се уште е неверојатно свесен за пари!

France Lotto    Euro Millions    El Gordo    OZ PowerBall    


OZ Lotto    Super Lotto Plus    SuperEna Lotto    


USA MegaMillions    USA PowerBall    

Language: en hu cs bg de nl ru tr ro es da pl it hr fi lt sl pt af id sv sk no ar uk el tl et lv sr be sq ca gl ht iw hi is ga ja ko mk ms mt fa sw th vi cy yi    Loto Links

Loto En Lingne

USA PowerBall ▷

USA MegaMillions ▷

SuperEna Lotto ▷

Super Lotto Plus ▷

OZ Lotto ▷

OZ PowerBall ▷

El Gordo ▷

Euro Millions ▷

France Lotto ▷

PlayEuromillions.com

Valid HTML 4.0 Transitional

Copyright © 2011 - 2017 LottoEnLingne.info  Играј сега онлајн